• Mi smo jedan od najmasovnijih klubova u Beogradu i Srbijikoji se bavi košarkaškim sportom. Veliki broj dece i njihovi roditelj godinama unazad ukazuju nam ogromno poverenje.Cilj je da deca od
    malena steknu zdrave navike, prvo da se sklone sa ulica i udalje od negativnih uticaja ali ne samo lošeg društva već i kompjutera, igrica, prekomernog interneta i ostalih odlika savremenog života. Deca kroz sport razvijaju osećaj radnih navika, pojedinačnog zalaganja ali i osećaj timskog duha i kolektiva.
  • Trenutno u klubu trenira 350 mladih košarkaša,rasporedjenih u više starosnih kategorija: 6 škola košarke, 4 selekcije mladjih pionira, 2 selekcije pionira , 2 selekcije kadeta, 1 selekcija juniora , 1 selekcija omladinaca , mladi tim i seniorska ekipa.
  • Navedene mladje selekcije rade u sledećim sportskim salama:

–OŠ VUK KARADŽIĆ PALILULA, OŠ BRAĆA BARUH STARI GRAD, OŠ VLADA AKSENTIJEVIĆ PALILULA, OŠ OSLOBODIOCI BEOGRADA PALILULA, OŠ ARČIBALD RAJS PALILULA, SC PLAY OFF ZVEZDARA, SC LANE NOVI BEOGRAD, SC ŠUMICE VOŽDOVAC , SC VIZURA ZEMUN .

• Mladje selekcije učestvuju u takmičenjima Košarkaškog saveza Srbije i Beograda i trenutno imaju zapažene rezultate, a sa njima radi 11 kvalifikovanih trenera.
  • Mladi tim se takmiči u Prvoj muškoj ligi Srbiji , grupa Centar , sa igračima prosečne starosne dobi od 17 godina.
  • Seniorski tim se takmiči i Košarkaškoj ligi Srbije , najvišem državnom rangu takmičenja, gde je treću godinu uzastopno stabilan učesnik .
  • U prethodne tri godine seniorski tim je afirmisao nekoliko mladih igrača koji su nastavili svoje karijere na profesionalnom nivou ili su sebi omogućili sportske stipendije za školovanje u Americi.
  • Plan nam je da u narednom periodu poboljšamo kvalitet rada sa mladjim kategorijama u smislu kvalitetnije fizičke pripreme , individualnog rada i uslova za trening, kako bi nam deca bolja što pripremljenija za izazove u seniorskim takmičenjima i eventualno u profesionalnom bavljenju košarkom.
  • Takodje ,cilj nam je da u seniorski tim uvodimo što više i što mladje igrače koji su ponikli u našem klubu.