TAMIŠ PREBACIO STOTKU I DEKLASIRAO BEOVUK

Košarkaši Beovuka poraženi su na svom parketu od ekipe Tamiša iz Pančeva rezultatom 73:107.

Iako je ekipa Beovuka bolje započela ovaj meč i imala početnu prednost, Tamiš je posle 3 minute igre uzeo stvari u svoje ruke i konstantno uvećavao prednost da bi 2 minuta pre kraja prve četvrtine stigao i do dfocifrene prednosti(13-23). Prednost Pančevaca je nastavila da raste i stigla do 13 poena(17:30), ali su “Vukovi” uspeli da umanje razliku na kraju prvih deset minuta(20-31).

Od početka do sredine drugih deset minuta igralo se u istom ritmu gosti su održavali prednost između 10 i 13 poena. U drugom delu druge četvrtine Tamiš se dodatno odlepio i 3 minute do kraja poluvremena stekao 15 poena prednosti(32-47). Nisu se gosti zaustavili na plus 15, u jednom trenutku su stigli i do plus 21(37-58), a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 40-58.

Ništa se nije menjalo ni u drugom poluvremenu, Tamiš je bio ubedljiv sredinom treće četvrtine su stigli do plus 26(43-69). Pred poslednjih 10 minuta su napravili novu maksimalnurazliku koja je iznosila 39 poena prednosti.

Poslednja četvrtina je logično bila rezultatski potpuno nebitno, pa su gosti meč rutinski priveli kraju i slavili 73-107

BEOVUK – TAMIŠ: 73:107 (20:31, 20:27, 12:33, 21:16)

Beovuk: Dragović 15, Marjanović 14, Grušanović 23, Vojinović 3, Lazarević 0, Miculović 0, Pavlović 0, Stiković 2, Jevđenić 0, Musić 5, Maksimović 0, Mišković 11

Tamiš: Ilkić 9, Vitković 8, Smiljanić 18, Savić 16, Knežević 17, Đorđević 9, Sočanac 7, Kanjevac 2, Baković 2, Raičević 12, Mitrović 7, Radenković