Podmađeni Vukovi poraženi u Kraljevu

Košarkaši Beovuka su u Kraljevu ispustil pobedu u poslednjoj četvrtini. Sloga je bila bolja rezultatom 106:99, a najzaslužniji za trijumf domaćih bio je Otović sa čak 39 poena.

Sloga je povela sa 3:0 u prvom napadu, ali odmah posle toga je Beovuk preuzeo kontrolu nad ovim mečom. Već posle 3 minuta igre u prvom periodu “Vukovi” su imali osetnijih plus 7(7-14). Gosti nisu dozvolili da Sloga uhvati rezultatski priključak, pa su već na kraju prve četvrtine imali ogromnih plus 11(21:32).

Iako je Beovuk dobro otvorio drugu četvrtinu ona je bila skroz drugačija u odnosu na prvu. Sloga se u potpunosti vratila u meč, malo po malo je krckala prednost gostiju da bi do izjednačenja stigla tačno na sredini četvrtine(39:39). Momci iz kraljeva nisu planirali tu da se zaustave, nastavili su da igraju sjajno i stigli do potpunog preokreta, u jednom trenutku su imali i plus 3(47-44). Iako potpuno pregaženi u ovoj četvrtini, “Vukovi” uspevaju da zbiju redove i vrate prednost do kraja poluvremena(49-52).

Na samom startu drugog poluvremena Sloga je izjednačila rezultat. Cela treća četvrtina prošla je u egal igri, ni jedna ekipa se nije odlepila na više od 4 poena razlike, pa je bilo jasno da nas posle takve četvrtine koja je završena u korist Beovuka(70-72) čeka uzbudljiv poslednji period.

Nastavljena je rezultatska klackalica i u poslednjih 10 minuta. Ekipe su se smenjivale u voljstvu, sve do poslednjih 5 minuta utakmice kada domaća ekipa beži na 5 poena prednosti(92-87) i ispostavice se kreće da rešava meč u svoju korist. Pokušavali su “Vukovi” da se vrate, ali svi njihovi naleti su bili odbijeni i pri rezultatu 101:95 na minut ipo do kraja bilo je jasno da će Sloga odneti pobedu na ovom meču i tako zabeležiti 3. pobedu ove sezone.

SLOGA – BEOVUK: 106:99(21-32, 28:20, 23:22, 34:25)

Sloga: Vuković 23, Bogdanović 10, Milošević 9, Otović 39, Malešević 0, Glišović 0, Ranitović 16, Ilić 2, Đorđević 7, Erak 0

Beovuk: Miculović 2, Dragović 20, Musić 4, Nerandžić 17, Grušanović 16, Vojinović 18, Maksimović 0, Pavlović 0, Vučićević 22, Stkiković 0