BEOVUK U SJAJNOM MEČU SAVLADAO VOJVODINU

Košarkaši Beovuka uspeli su da savladaju ekipu Vojvodine u Novom Sadu rezultatom 88:92.

Od samog starta meča imali smo priliku da vidimo pravi derbi, igralo se koš za koš a rezultat posle 4 minuta igre je iznosio 8-9 za “Vukove”. Do kraja prvog perioda se ništa nije menjalo, pa je rezultat na kraju prve četvrtine bio izjednačen(21-21).

Bolje je Beovuk otvorio drugih 10 minuta i stigao do prednosti od 5 poena(23-28), ali Vojvodina je brzo preokrenula i stigla do prednosti(31-28). Nastavila je domaća ekipa da igra znatno bolje i na 4 minuta do kraja poluvremena imala i +8(40-32). Nisu se predavali gosti, malo po malo su krckali prednost i do kraja prvog poluvremena i preokrenuli rezultat(46-48).

Iako je Beovuk imao početnu prednost u drugom poluvremenu, Vojvodina je opet preokrenula i stigla do +6(56:50). Novosađani su tu prednost održavali sve do sredine četvrtine kada su “Vukovi” prišli na -2(65-63). Do kraja četvrtine Beovuk je opet izjednačio i najavio zanimljivu završnicu meča(71:71).

Vojvodina je serijom 5:0 došla do +5(76-71) početkom poslednjih 10 minuta, ali se Beovuk sredinom perioda po ko zna koji put vratio u ovaj meč(79-79). Usledio je potpuni preokret “Vukova” koji su na nešto više od 3 minute do kraja utakmice stigli do +7(79-86). Kao po običaju, na red je došao novi povratak ovaj put domaćih koji su došli na 86-86, ali dalje od toga nisu mogli pa je Beovuk upisao pobedu(88:92)

VOJVODINA – BEOVUK: 88:92 (21:21, 25:27, 25:23, 17:21)

Vojvodina: Stojanović 14, Janjić 22, Atanasov 6, Bjelica 11, Silađi 10, Zarić 7, Berbakov 7, Virijević 0, Branković 3, Čabrilo 7, Birovljev 0, Matović 2

Beovuk: Dragović 4, Marjanović 18, Nerandžić 6, Vojinović 7, Mišković 14, Miculović 0, Pavlović 0, Stiković 4, Musić 4, Grušanović 19, Lazarević 0, Maksimović 16