Beovuk pokazao zube

Beovuk je u Beogradu savladao Metalac 96:89 (20:23, 27:21, 26:23, 23:22) u premijernom meču 17. kola Košarkaške lige Srbije, zadržavši korak za ekipama koje se bore za plasman u Superligu. „Vukovi“ su goste slomili u prvoj polovini poslednje deonice, kada su serijom 9:2 otišli na 88:73, posle čega se uvukla i nervoza u valjevsku ekipu, koja do kraja meča nije uspela da ugrozi sigurnu prednost domaćina.

Metalac je veći deo susreta bio u rezultatskom plusu. Sa 14 datih i dva primljena poena u finišu prve i početkom druge deonice valjevski tim je poveo 30:22, da bi pet minuta pre odlaska na veliki odmor ekipa Mihaila Počeka imala i plus 11. Ipak, gosti su slabim finišom prvog poluvremena dozvolili Beovuku da naniže 10 poena, vrati se rezultatski u meč i potom u finišu treće deonice krene u stvaranje prednosti koja je u 32. minutu postala dvocifrena – 79:69.